Znani i utytułowani sportowcy związani z Łodzią i regionem zostali oficjalnie ambasadorami Europejskich Igrzysk Akademickich 2022. Mistrzowie Europy i świata oraz olimpijczyk będą promować Łódź jako miasto akademickie, które już w przyszłym roku będzie gospodarzem największego święta multisportu studenckiego na Starym Kontynencie.

Certyfikaty ambasadorskie wręczył sportowcom podczas prezentacji w Zatoce Sportu PŁ prorektor Politechniki Łódzkiej, prof. Witold Pawłowski.
Bardzo dziękuję, że mogliśmy spotkać się tak licznym gronie, które stanowi o sile społeczności akademickiej Łodzi. Naszymi bohaterami są dzisiaj ambasadorowie EUG Łódź 2022. Bardzo dziękuję za to, że zgodziliście się nimi zostać – mówił podczas prezentacji prof. Witold Pawłowski, prorektor Politechniki Łódzkiej.
Ambasadorami Europejskich Igrzysk Akademickich Łódź 2022 zostali: Dorota Banaszczyk, Kajetan Duszyński oraz Adam Kszczot. To sportowcy, którzy związani są nie tylko z Łodzią, ale także z Politechniką Łódzką – organizatorem European Universities Games (EUG) 2022.
Dorota Banaszczyk jest pierwszą Polką, która wywalczyła mistrzowski medal w karate olimpijskim. Na Politechnice Łódzkiej studiuje inżynierię biomedyczną. Kajetan Duszyński to złoty medalista igrzysk olimpijskich w Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 metrów. Jest doktorantem na PŁ. Z kolei Adam Kszczot – multimedalista mistrzostw Europy i świata w biegu na 800 metrów, jest absolwentem Politechniki Łódzkiej.
W drużynie Ambasadorów EUG 2022 są również siatkarki ŁKS Commercecon Łódź, które w tym roku zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski oraz PGE Skra Bełchatów – od lat liderzy na siatkarskich parkietach Plusligi. W imieniu łódzkiej drużyny certyfikaty odebrały Martyna Grajber i Krystyna Strasz – siatkarki reprezentacji Polski. Natomiast PGE Skrę Bełchatów reprezentowali: Mateusz Bieniek, Damian Schulz oraz Kacper Piechocki.
Ambasadorem łódzkich igrzysk akademickich został również tenisista Kamil Majchrzak – zawodnik AZS Łódź.