Skip to content

Zostań wolontariuszem na European Universities Games Lodz 2022

Już w lipcu 2022 roku czeka nas niezwykłe studenckie oraz sportowe święto! Jego integralną częścią są wolontariusze, bez których żadna z wielkich sportowych imprez nie mogłaby się odbyć. Prawie 1000 wolontariuszy z całej Europy zostanie zrekrutowanych by wspólnie tworzyć historię sportu akademickiego a przy okazji przeżyć przygodę życia.

Europejskie Igrzyska Akademickie to impreza skierowana do studentów-sportowców z całej Europy, rozgrywana od 2012 roku. Po zawodach w Hiszpanii, Holandii, Chorwacji i Portugalii, łódzka edycja będzie już piątym wydarzeniem cyklu. W organizację dotychczasowych EUSA Games zaangażowanych było ponad 1000 wolontariuszy, w tym liczne grupy Polaków. Podobnie będzie w Łodzi w 2022 roku. Ponad 5000 studentów-sportowców przyjedzie do Łodzi by rywalizować w kilkunastu dyscyplinach. Dla chętnych by wspierać naszą imprezę, oprócz czysto sportowych emocji, będą czekać edukacyjne i kulturalne wydarzenia, nowe międzynarodowe znajomości i doświadczenie, które z pewnością pozostanie z wszystkimi długo po zakończeniu Europejskich Igrzysk Akademickich!

I etap rekrutacji trwa do 31 stycznia. Po weryfikacji zgłoszeń, wybrane osoby zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną. Na wiosnę 2022 zaplanowana jest seria szkoleń online, a w samym lipcu, zaprosimy na liczne szkolenia oraz seminaria stacjonarne.

Zapisz się już dziś – formularz rekrutacyjny został otwarty!

Formularz

Co gwarantujemy?

  • strój wolontariusza;
  • gadżety;
  • wyżywienie;
  • niezapomniane doświadczenie;

Dla wolontariuszy spoza Łodzi, dostępna będzie ograniczona liczba noclegów.

FAQ

I etap rekrutacji trwa do 31 stycznia 2022 roku. W zależności od zgłoszeń, możliwy jest II i III etap rekrutacji.

Chociaż znajomość języków obcych jest dużym atutem, osoby bez znajomości języka obcego również będą miały szansę zostać wolontariuszem.

Wolontariusz zapewnione ma posiłki oraz napoje podczas swoich zmian, komplet gadżetów oraz certyfikat udziału w wolontariacie. Dostępna będzie również ograniczona liczba miejsc noclegowych dla osób spoza Łodzi.

Zawody będą rozgrywane w 20 różnych dyscyplinach. Ich listę oraz szczegóły można znaleźć na stronie https://eug2022.eu/sport/.

Pierwszy etapem rekrutacji jest analiza przesłanego formularza. Po jego analizie, rozesłana zostanie informacja o kwalifikacji do kolejnego etapu, którym jest rozmowa rekrutacyjna online. Na jej podstawie będą dokonane ostateczne decyzję o zakwalifikowaniu na wolontariat.

Dostępność na cały okres trwania zawodów jest dużym atutem, jednak możliwe będzie uczestnictwo również na krótsze przedziały czasowe.

Wolontariusze z Polski muszą mieć skończone 16 lat w momencie rozpoczęcia działań w ramach wolontariatu. Wolontariusze z zagranicy, muszą mieć co najmniej 18 lat.

Kontakt

W przypadku dodatkowy pytań, zapraszamy do kontaktu pod adresem volunteering@eug2022.eu.

Obszary wolontariatu

Wolontariusze będą wspierać EUG 2022 w takich obszarach jak:

Opiekun drużyny będzie odpowiedzialny za kontakt z drużyną przed i w trakcie trwania zawodów. Wspomagać będzie przedstawiciela drużyny podczas procesu akredytacji oraz zakwaterowania a także towarzyszyć drużynie podczas treningów i meczów. Odpowiedzialny będzie za stały kontakt z drużyną i pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów. Opiekun drużyny powinien cechować się dużą odpowiedzialnością oraz zaradnością.

Wolontariusze w obszarze sportów przypisani będą do bezpośredniej obsługi sportowej danej dyscypliny – stolikowi, strefa boiska czy system IT wyników. Istotna jest znajomość danej dyscypliny sportowej.

Wolontariusze w tym obszarze odpowiedzialni będą za nadzór oraz porządek na obiektach sportowych, wspierając głównego menadżera obiektu. Do zadań wolontariuszy będą należeć: nadzór nad szatniami, dostarczanie wody, nadzór nad brandingiem oraz rozwiązywanie bieżących kwestii.

Wolontariusze w dziale zakwaterowania będą bezpośrednio wspierać procesy kwaterowania uczestników imprezy. Punkty informacyjne będą mieć bezpośredni kontakt z uczestnikami imprezy, dlatego wolontariusze w tym dziale powinni cechować się dużą znajomością różnych obszarów organizacyjnych wydarzenia.

Będą również wspomagać punkty cateringowe, w zadaniach związanych z przepływem uczestników czy utrzymaniem porządku na obiekcie.

Centrum akredytacji będzie miało za zadanie wydanie około 6000 akredytacji – dla zawodników, trenerów, VIPów oraz wolontariuszy. Wolontariusze w centrum akredytacji będą wspierać nadzór nad przyjmowaniem przedstawicieli drużyn a także procesy akredytacyjne oraz informacyjne.

Punkty informacyjne będą funkcjonowały na każdym z obiektów – zadania związane będą z przekazywaniem najważniejszych informacji oraz nadzorem nad płynnością transportów zorganizowanych dla drużyn oraz indywidualnych transportów dla pozostałych grup na wydarzeniu.

Wolontariusze w tym dziale będą wspierali ceremonie medalowe poszczególnych dyscyplin. Realizować będą również program edukacyjno-kulturalny, wspierając organizacje wydarzeń towarzyszących, seminariów, spotkań, zajęć sportowych czy konkursów.

Wolontariusze medialni będą wspierać pracę biura prasowego i działu mediów, jak i sami będą tworzyć materiały prasowe. Poszukiwani będą również fotografowie oraz osoby zainteresowane tworzeniem filmów czy kreowania treści na media społecznościowe.

Wolontariusze w dziale marketingu wspierać działania komitetu organizacyjnego w strefach animacyjnych, punktach sprzedaży gadżetów czy na obiektach.

Wolontariusze w dziale administracji wspierać będą poszczególne obszary organizacyjne imprezy w biurach na Zatoce Sportu. Pomagać będą również Europejską Federację Sportu Akademickiego oraz działania poszczególnych federacji krajowych sportu akademickiego.

Dział IT wspierać będzie technicznie biura zawodów oraz komitetu organizacyjnego, reagując również na bieżące problemy i wyzwania.

Zostanie zorganizowane centrum wolontariatu – miejsce dla wolontariuszy by odpocząć, poznać się i spędzić czas. Wolontariusze będą wspierali działanie centrum, organizując wydarzenia, przekazując informacje czy promując wydarzenia edukacyjne i kulturalne.

Podczas każdej imprezy zdarzają się niespodziewane sytuacje – wtedy do działania wkracza Joker. Powinien być gotowy by przejąć zadania w każdym z działów – dlatego poszukiwane są tu wszechstronne osoby, nie bojące się wyzwań.