25 LIPCA

WYJAZD

26 LIPCA

Zasady dyscypliny

Plażowa odmiana piłki ręcznej. Rywalizacja toczy się pomiędzy dwoma zespołami złożonymi z 4 zawodników, w tym 1 bramkarza. Mecz trwa dwie połowy – po 10 minut każda. Boisko do gry ma wymiary 27×12 metrów, a nawierzchnię stanowi piasek. W trakcie meczu zdobywa się bramki. „Zwykła bramka jest liczona jako 1 punkt, a „spektakularna bramka” – to 2 punkty. Mecz wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej tzw. „punktów meczowych”. Za wygranie połowy meczu otrzymuje się  jeden „punkt meczowy”.

Historia dyscypliny

Pierwszy turniej rozegrano 20 lipca 1992 roku w miejscowości Ponza. Z biegiem czasu sport ten został zauważony przez Międzynarodową Federację Piłki Ręcznej, która w 1994 roku stworzyła „oficjalną” wersję przepisów gry. W Polsce od kilku lat również rozgrywane są oficjalne Mistrzostwa Polski pod patronatem Związku Piłki Ręcznej.