Już w lipcu 2022 roku w Łodzi pojawi się kilka tysięcy sportowców akademickich z całej Europy. Właśnie ruszyła rejestracja na Europejskie Igrzyska Akademickie i wszystko wskazuje na to, że udział w niej weźmie największa ilość uczestników w historii tej imprezy.

Wielka impreza sportowa w Łodzi zbliża się wielkimi krokami
Lipiec 2022 to niemałe wyzwanie dla miasta Łodzi. Właśnie tutaj odbędą się kolejne Europejskie Igrzyska Akademickie. Do Łodzi przyjedzie około 6000 tysięcy sportowców z blisko 40 krajów i 400 europejskich uczelni. Jeśli prognozy się sprawdzą, będzie to najliczniejsza impreza tego cyklu. Rekord należy do Zagrzebia i Rijeki. W tych dwóch chorwackich miastach w 2016 roku zebrało się ponad 5,5 tysiąca sportowców.

Organizując EUG Łódź 2022 dajemy jasny sygnał do środowisk akademickich z całej Europy, ale także do przyszłych studentów, że na Politechnice Łódzkiej oprócz wysokiego poziomu kształcenia można rozwijać swoje pasje sportowe. Za przykład może posłużyć tutaj Kajetan Duszyński, olimpijczyk z Tokio, który przeniósł się na naszą uczelnię z Politechniki Śląskiej. Dzisiaj jest utytułowanym sportowcem wyczynowym, a jednocześnie doktorantem na PŁ. Łączymy naukę i sport, co jest główną ideą igrzysk akademickich – podkreśla prof. Krzysztof Jóźwik, rektor Politechniki Łódzkiej.