To będzie największe święto sportu w Łodzi! Rozpoczęły się przygotowania do Europejskich Igrzysk Akademickich, już w przyszłym roku do miasta przyjedzie nawet 5 000 sportowców z całej Europy. Główna idea w łódzkich EUG 2022 to sport dostępny dla wszystkich, bez względu na status społeczny, płeć czy wykształcenie.

Wspólny wniosek Politechniki Łódzkiej, miasta Łodzi i Akademickiego Związku Sportowego o prawo do organizacji European Universities Games (EUG) został zatwierdzony w 2018 roku podczas Zgromadzenia Generalnego Europejskiego Związku Sportu Akademickiego (EUSA) w Madrycie.

Główna idea w łódzkich EUG 2022 to sport dostępny dla wszystkich, bez względu na status społeczny, płeć czy wykształcenie.

– Łódź jest jednym z największych ośrodków akademickich w kraju. Podczas EUG 2022 będziemy mieli niepowtarzalną okazję do pokazania go w Europie jako miejsca, które młodzież wybiera do nauki, rozwijania swoich zdolności oraz pasji. W Łodzi na 19 uczelniach kształci się około 65 tysięcy studentów, w tym ponad 12 tysięcy na Politechnice Łódzkiej. Należy podkreślić, że igrzyska przygotowujemy wspólnie ze środowiskiem akademickim, sportowym oraz władzami Łodzi. Dla naszej uczelni to wielkie wyróżnienie i promocja Politechniki Łódzkiej, gdzie od lat z powodzeniem nauka łączona jest ze sportem. Nasi studenci oraz absolwenci mogą pochwalić się medalami w wielu dyscyplinach sportowych. Jestem przekonany, że podczas EUG 2022 również pokażą wysoki poziom – podkreśla prof. Krzysztof Jóźwik, rektor PŁ .