Skip to content

Aktualności

Już w lipcu 2022 roku czeka nas niezwykłe studenckie oraz sportowe święto! Jego integralną częścią są wolontariusze, bez których żadna z wielkich sportowych imprez nie mogłaby się odbyć. Prawie 1000 wolontariuszy z całej Europy zostanie zrekrutowanych by wspólnie tworzyć historię sportu akademickiego a przy okazji przeżyć przygodę życia.

Europejskie Igrzyska Akademickie to impreza skierowana do studentów-sportowców z całej Europy, rozgrywana od 2012 roku. Po zawodach w Hiszpanii, Holandii, Chorwacji i Portugalii, łódzka edycja będzie już piątym wydarzeniem cyklu.

W organizację dotychczasowych EUSA Games zaangażowanych było ponad 1000 wolontariuszy, w tym liczne grupy Polaków. Podobnie będzie w Łodzi w 2022 roku. Ponad 5000 studentów-sportowców przyjedzie do Łodzi by rywalizować w kilkunastu dyscyplinach.

Dla chętnych by wspierać naszą imprezę, oprócz czysto sportowych emocji, będą czekać edukacyjne i kulturalne wydarzenia, nowe międzynarodowe znajomości i doświadczenie, które z pewnością pozostanie z wszystkimi długo po zakończeniu Europejskich Igrzysk Akademickich!

Europejskie Igrzyska Akademickie potrwają od 17 do 31 lipca 2022 r.

I etap rekrutacji trwa do 31 stycznia. Po weryfikacji zgłoszeń, wybrane osoby zaprosimy na rozmowę rekrutacyjną. Na wiosnę 2022 zaplanowana jest seria szkoleń online, a w samym lipcu, zaprosimy na liczne szkolenia oraz seminaria stacjonarne.

Zapisz się już dziś – formularz rekrutacyjny został otwarty!

Dlaczego warto zostać wolontariuszem na EUG 2022? Sprawdź tutaj